Trending In Aktualności

Opublikowany kilka dni temu przez Kurier Kolejowy artykuł Janusza Piechocińskiego pt. „Rewolucja w transporcie kombinowanym nadjeżdża?” spotkał się wśród czytelników z olbrzymim zainteresowaniem. Rozdzwoniły się telefony zainteresowanych projektem przedsiębiorców.

Ze względu na pandemię koronawirusa Forum nie odbyło się w tradycyjnym kwietniowym terminie. Organizatorzy – Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód (ENEIA) i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, są jednak przekonani, iż zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa niezbędne dla zdrowia uczestników, należy kontynuować debatę  w ramach forum, tym bardziej, że transport intermodalny notuje w dalszym ciąg wzrost udziału w przewozach ogółem, ale daleko nam jeszcze do spełnienia oczekiwania Unii Europejskiej w zakresie przenoszenia ładunków z transportu samochodowego na kolejowy – 30% udziału do 2030 i 50% do 2050 roku. Warto powiedzieć także o konsekwencjach pandemii dla branży TSL i oczekiwaniach przedsiębiorców w zakresie wsparcia Państwa w tych trudnym dla nich warunkach funkcjonowania.

Patronat Honorowy nad VIII edycją Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2020 objęli:  Minister Infrastruktury oraz Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Informacje związane z Forum i rejestracja uczestników: http://www.forum-fracht.pl/


pl_PLPolish